Politiek & Maatschappij
Typography
Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

In deel 1 publiceerden wij reeds de aanleiding voor de veranderende werksituaties van de moderne werknemer, zie https://www.nlmagazine.nl/politiek/944-de-toekomst-van-de-moderne-werknemer-deel-1 Hieronder treft u het vervolg aan.

In deze nieuwe realiteit zal HR een andere functie krijgen; hoe ziet die er dan uit?
In 2015 ontstond CHREATE; een consortium dat de nieuwe realiteit rond HR identificeerde en sindsdien actief tracht deze nieuwe realiteit vorm te geven. Zij identificeerden een 5-tal belangrijke ontwikkelingen die deze vorm beïnvloeden:

- Sociale en organisatorische veranderingen
- Een globale en inclusieve pool met talent
- Een volledig verbonden (connected) wereld
- Snel veranderend patroon in toepassing en gebruik van technologie
- Verregaande samenwerking tussen mens en machine.

Bovenstaande 5 ontwikkelingen worden samengebracht in twee thema’s:
- Democratisering van werk
- Empowerment door de inzet van technologie.

Het bovenstaande leidt tot de volgende realiteit voor organisaties:
- Er ontstaat een soort van ‘Uber’- empowered wereld dankzij technologie
- Het tempo waarin veranderingen plaatsvinden neemt alleen maar toe
- Werk zoals we kennen zal ingrijpend veranderen
- De vernieuwingen volgen elkaar constant en snel op.

Deze vaststellingen leidden tot een uitgebreide en gedetailleerde beschrijving van nieuwe vaardigheden en expertise waarover HR zal moeten beschikken om te kunnen overleven en tot een 5-tal mogelijke nieuwe rollen die organisaties van de toekomst nodig hebben:
- Een expert in organisatorische vraagstukken; teamsamenstelling etc.
- Een soort van virtuele cultuur architect; die zorgt voor binden en boeien
- Een (internationale) talenten scout en coach
- Een integratie expert die Data, Talent en Technologie samenbrengt
- Een rol die de sociale policies en community bewaakt.

Dit zijn slechts enkele voorbeelden want er gaan meer nieuwe vaardigheden en dus rollen binnen HR ontstaan die de bestaande gaan vervangen.

Denk bijvoorbeeld aan de rol van ‘change manager’; die zal meer op een ‘agile’ leest worden geschoeid. De waarde van het merk voor een medewerker wordt minder bepalend, zij hechten meer waarde aan de ervaring die zij hebben met de organisatie waar ze (tijdelijk) voor werken. Bij het zoeken naar talent zal het accent van acquisitie verschuiven naar het opbouwen van een goede en bestendige relatie en bij de functie van leren en ontwikkelen zal het accent verschuiven naar het opbouwen van een goed functionerende community en carrière begeleiding vindt ook plaats buiten de organisatie.

Het behoeft geen verdere uitleg dat de traditionele dienende rol van HR richting de afdelingen van een organisatie zal veranderen; in de nabije toekomst is HR een spin in het web en bedient zowel interne als externe medewerkers. HR speelt de rol van makelaar in een internationaal speelveld van ‘stakeholders’ en verbind leiders met de top talenten die nodig zijn in alle geledingen van de organisatie.

 

Klantvriendelijk en persoonlijk; een menselijke benadering van medewerkers
In Deel 1 beschreven we hoe medewerkers in organisaties vooral worden gecontroleerd en aangestuurd; zij zijn tenslotte ‘assets’ en worden bijna als eigendom gezien. HR systemen, strakke processen, bureaucratie en hiërarchie zijn hiervan het gevolg.

De verwachting is echter, dat de mogelijkheden van personalisering die al enkele jaren in marketing wordt ingezet, ook zijn weg gaat vinden binnen HR; zoals klantgericht denken binnen marketing organisaties inmiddels is omarmd (lees: customer experience) zo zal bij HR de nadruk steeds meer komen te liggen op personalisering van de medewerkers (lees: employee experience):

Het is niet langer het proces dat leidend is en we gaan werken met personas, (digitale) klantreizen, Design Thinking en het inzetten van de juiste (digitale) communicatie kanalen, afgestemd op de eisen die de moderne werknemer heeft.

Welke zichtbare veranderingen gaan we zien?
De meeste werkzaamheden in HR organisaties vandaag de dag zijn, afhankelijk van de sector, vooral administratief en operationeel van aard (40-50%). Vaak zijn deze werkzaamheden belegd bij een ‘shared services center’ waarin ook een 1e lijn help desk wordt aangeboden. Dergelijke diensten zijn eenvoudig te standaardiseren en te automatiseren en steeds vaker worden chatbots ingezet die met behulp van Kunstmatige Intelligentie en ‘machine learning’ de dienstverlening beter en slimmer maken.

Organisaties die ‘in house’ beschikken over zo’n HR service center realiseren zich dat je hiermee geen extra waarde toevoegt en dat allerlei (technologische) oplossingen bestaan die door een 3e partij worden aangeboden, vaak goedkoper en efficiënter. Overigens geldt dat ook voor andere backoffice oplossingen zoals logistieke- en productie systemen; steeds vaker worden deze diensten door externe partijen uitgevoerd en steeds vaker gaan organisaties deze functies uitbesteden.

In de nabije toekomst zijn de factoren waarmee organisaties het verschil gaan maken de beschikbare strategische workforce, organisatie- en technologie planning en een moderne en geavanceerde infrastructuur om het werk te kunnen doen. Succes wordt daarin bepaald door de inzet van Kunstmatige Intelligentie en een ‘agile’ workforce.

De algoritmen worden hier gemaakt, de moderne medewerker neemt zijn eigen tools mee en wil samenwerken met andere partijen waarvoor een (technisch) transparante infrastructuur beschikbaar moet zijn; de impact en invloed van technologie zal explosief groeien en dat maakt  deze externe samenwerking noodzakelijk.

Omdat het tempo van (technologische) veranderingen hoog is moeten medewerkers en de organisatie waar zij deel van uit maken, zich constant verrijken met (nieuwe) kennis; hiertoe zullen kennis platformen gaan ontstaan met de eigenschappen zoals die van Netflix. Dergelijke platformen zijn 24/7/365 beschikbaar en faciliteren leren voor virtuele teams maar absorberen ook kennis waardoor anderen direct baat hebben bij de input van andere deelnemers.

Overigens verwachten we niet dat deze kennis- en leiderschap functies te allen tijde in-house zullen bestaan. Mogelijk worden deze taken worden belegd bij een programma manager maar veelal gaan deze taken bij een externe service provider worden ondergebracht.

Tot slot
De creatie van een optimale medewerker ervaring, zoals al jaren zichtbaar voor consumenten, brengt de functies van marketing en HR dichter bij elkaar en wellicht worden beide functies in de toekomst samengevoegd want de medewerker van de toekomst zal een duidelijke plek hebben in de marketing mix.

De acquisitie van talent is eigenlijk in veel opzichten vergelijkbaar met de acquisitie van een nieuwe klant; maak een nieuwe werkomgeving aantrekkelijk, net zoals je het voor een klant aantrekkelijk maakt om jouw product of dienst af te nemen. Daarbij hoort bijvoorbeeld het aanbieden van een gezonde werkomgeving, prettig wonen en tijd voor ontspanning enz.

Denk daarbij ook aan het creëren van een community en het faciliteren van de samenhang door sociale activiteiten; dergelijke activiteiten gaan vooral door medewerkers zelf worden geïnitieerd.

Kortom, we staan aan de vooravond van een doorbraak in hoe werk wordt georganiseerd en hoe we met werk, medewerkers en organisaties omgaan. Dat vereist een nieuwe en frisse blik op HR, het simpelweg hergebruiken van al decennia bestaande systemen en processen is niet langer toereikend om de medewerkers van de toekomst aan je te binden.

French Paulitz

Categorieën

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Column door Fred van Assendelft - NLMagazine/Columns - ‘Plemp de spoorrails vol met asfalt en je hebt zesbaanswegen tot in het centrum’.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Column door Danny Fransen - NLMagazine/Columns - Buiten de parkeerzones onze auto geparkeerd.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Column door Fred van Assendelft - NLMagazine/Columns - Het is 1990. Mijn geliefde echtgenote is onlangs begonnen met een verdere studie in haar vakgebied en stelt de vraag: “Hebben wij geen computer nodig ?”

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine/Groningen, Economie & duiurzaamheid, recycling - Herinner jij je hem nog? Je eerste mobiele telefoon? En je tweede? Derde? Goede kans dat je zelfs nog een oude mobiel in je kast hebt liggen. En dat is zonde, want je oude mobiel zit nog barstensvol waardevolle grondstoffen.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine, Economie & Duurzaamheid, huishoudgeld, inkopen, woonlasten – Het loopt zo langzamerhand de spuigaten uit; de woonlasten in 2025 stijgen verder de pan uit. Nederland spant de Europese kroon en is een van de duurste, zo niet hèt duurste land van Europa.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine, Economie & Duurzaamheid, plastic vs glas - Bij het kiezen van verpakkingen voor voedsel en dranken gaat het vaak om glas of plastic.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine, Pesticiden en bollentelers - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft boetes opgelegd aan diverse bollentelers voor gebruik van verboden pesticiden. De NVWA controleerde de bedrijven naar aanleiding van een handhavingsverzoek van Pesticide Action Network Netherlands (PAN-NL).

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Door Jos de Jong - NLMagazine, Maatschappij, Energie, sancties, overheidsfalen - De energiecrisis is dan wel voorbij, maar toch word je bepaald niet vrolijk van de belachelijke prijzen die elke burger tegenwoordig moet betalen voor energie.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine/Amsterdam, geschiedenis - In het bruisende Amsterdam van de 17e eeuw vonden duizenden Franse hugenoten een thuis. Gedreven door religieuze vervolging en een verlangen naar vrijheid, staken zij de grenzen over naar een stad die bekendstond om zijn tolerantie en welvaart. Op zoek naar nieuw geluk.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Jongeren, hun toekomst en hulp voor maken juiste studiekeuze - NLMagazine/Educatie, loopbaankeuzes, kansengelijkheid, verantwoord ondernemen - Porsche Nederland is een nieuwe landelijke partner van JINC, een non-profitorganisatie die zich inzet voor kinderen en jongeren bij het maken van de juiste studie- en loopbaankeuzes.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine Wetenschap & Techniek - ECP (Platform voor de InformatieSamenleving) organiseert samen met de Nederlandse AI Coalitie en Capgemini een ECP Deelnemersspecial over hoe de bestuurlijke besluitvorming rond AI binnen uw organisatie kan worden versterkt op maandag 28 november in Nieuwspoort Den Haag. Tijdens deze bijeenkomst hoort u meer over de impact van AI op ons dagelijkse leven en werk en hoe AI ons werk en onze werkprocessen zal veranderen.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine Wetenschap en literatuur - Nederland heeft een rijke financiële traditie, die behalve van successen ook bol staat van speculaties, schandalen en schurken. In de 17e en 18e eeuw waren Amsterdamse bankiers de financiers van de wereld. Ze pionierden met nieuwe vormen van geldverstrekking, die nog altijd gangbaar zijn. Crises sloegen toe, banken vielen om, reputaties werden gebroken, speculanten sloegen hun slag of leden zware verliezen.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine/Groningen, Innovaties, wonen, werken, natuur, landschap, VIDEO - Wat zijn de locaties in onze provincie om te wonen, werken en recreëren? Waar is ruimte voor bedrijven, natuur of landbouw, wegen en fietspaden? En hoe beschermen we ons erfgoed en landschap?

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Foto: Howard Sochurek/Shutterstock.com - Muzikaal universum met Bushra El-Turk / Wajdi Mouawad / Kenza Koutchoukali - NLMagazine/Amsterdam, muziek, theater, zang - Vijftig jaar na haar dood is de betekenis van de Egyptische zangeres Oum Kalthoum (ca. 1900 – 1975) nog altijd onbeschrijflijk groot.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine, Internationale Vrouwendag, Films - Kijk 10 dagen lang naar de beste films over de kracht van vrouwen tijdens HER Film Festival, een initiatief van Cinetree en de ontwikkelingsorganisatie Simavi. Kies voor Oscar-winnaar Una Mujer Fantastica, de Italiaanse blockbusterC’è Ancora Domani of de tranentrekker Four daughters. Of binge ze allemaal, gratis, vanaf je eigen bank.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Zuid-Limburg op z’n mooist ontdekken | NL Magazine Vakantie - Menig fietser zal zich de uitdagende kilometers van de Mergellandroute heugen. Die glooiende Zuid-Limburgse fietswegen langs prachtige vakwerkboerderijen, groeves en indrukwekkende kastelen.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine Vrije Tijd, Vakantie - Het aantal Nederlanders op Nederlandse vakantieparken is afgelopen voorjaarsvakantie met 38 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Het gemiddelde Nederlandse vakantiepark had tijdens de voorjaarsvakantie een bezetting van 94 procent. Hiermee zijn alle records gebroken. Vakantie in eigen land lijkt door corona uitgegroeid tot een trend.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NL Magazine Reizen - Van begin juni tot half juli zijn er op Schiphol 38 vluchten aangekomen met een  met het coronavirus besmet persoon, aldus een bevestiging van de Veiligheidsregio Kennemerland aan het Noordhollands Dagblad.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Talenten TeamNL goed voorbereid richting EYOF - NLMagazine, Sport en doping, schone sport - Van 9 tot en met 16 februari vindt in Georgië de wintereditie van het Europees Jeugd Olympisch Festival (EYOF) plaats. Alle Nederlandse deelnemers hebben in aanloop naar het multisport-evenement de e-learning van de Dopingautoriteit gevolgd.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Met John de Wolf, Gertjan Verbeek en John van Loen - NLMagazine/Bodegraven, Voetbal, entertainment, geld, doping, seks, list en bedrog - Ben jij klaar voor een avond vol onthullingen, humor en pure voetbalpassie? Met voetbaliconen John de Wolf, Gertjan Verbeek en John van Loen beleef je in het Evertshuis een onvergetelijke avond vol scherpe anekdotes en verrassende inzichten.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Dit is een origineel bericht van RUFF Golf - NLMagazine/Utrecht, Sport - Het in het buitenland immens populaire RUFF, dat strijdt voor een inclusievere golfwereld, heeft vandaag de grootste en nieuwste vestiging geopend in The Wall in Utrecht.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Foto: Shutterstock - Door Martha van den Hengel, Mensen Maken de Transitie. NLMagazine, Onderwijs & Educatie, techniek - Nu veel mbo’s, hbo’s en universiteiten weer open dagen hebben en een grote groep middelbare scholieren voor taak staat een profielkeuze te maken, is het belangrijk dat ouders en docenten jongeren aanmoedigen om een keuze te maken voor techniek.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine/Rotterdam, lifestyle & Gezondheid - Bij het mediterrane dieetprogramma van leefstijlprogramma U-Diet verliezen deelnemers na een jaar bijna twee keer zoveel gewicht als bij de aanpak van Gecombineerde Leefstijlinterventie (GLI). Het programma van U-Diet is daarmee effectiever dan het GLI-programma. Dat blijkt uit een vergelijking van beide dieetprogramma’s.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

NLMagazine/Lifestyle & Gezondheid, medicijnen, vergoedingen dure medicijnen vs goedkopere, prijsmisleidingen - Zorgverzekeraars maken zich zorgen na een recente uitspraak van de rechter over de vergoeding van dure medicijnen. De rechter in Arnhem bepaalde dat verzekeraars niet langer alleen het goedkoopste medicijn tegen borstkanker volledig mogen vergoeden, terwijl dat niet het geval is bij twee duurdere alternatieven.

Lees meer...