Columnisten
Typography
Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Column Jan Dirk van der Zee - “Cruijff kreeg als eerste Nederlands international een rode kaart voor praten tegen de scheidsrechter en in 1908 is voor het eerst melding gemaakt van een meute supporters die de wedstrijdleiding achtervolgde,” vertelt Sebastiaan Kleijburg, coördinator arbitrage en competitie amateurvoetbal.

Het is vlak voor het weekend, we staan stil bij de vele reacties op de column van vorige week. Uit een paar rijst de vraag op, of de ontwikkelingen die we nu op het veld zien - vechtpartijen, schwalbes, gezeur en geweld tegen de scheidsrechter - iets van de laatste tijd is. Volgens Paul Welten, zaalvoetbalscheidsrechter, zien we nog maar een topje van de ijsberg.  “Veel incidenten, met name in het jeugdvoetbal, worden door clubs onder het tapijt geveegd. Ik bespeur bovendien veel vervelende coaches die kinderen van 11 en 12 jaar trainen om bij iedere beslissing van de scheidsrechter een grote mond op te zetten.”

Bart Sibon vindt het “te triest voor woorden, dat we in onze maatschappij zover moeten gaan.” Daarom stelt hij een pakket aan maatregelen voor: “Alle nacompetitiewedstrijden op neutraal terrein, een verbod op alcohol tijdens het spel, onaangekondigde controles van politie, hogere straffen voor spelers die zich misdragen, een borgstelling van 2.500 euro voor iedere vereniging en finales mogen alleen nog maar worden geleid door een zeer ervaren arbitrageteam.” 

 

Verenigingsscheidsrechter René van der Linden, is bang dat we nog een lange weg te gaan hebben. “Willen we de excessen oplossen, dan kan dit alleen met een voetbal brede aanpak, waarin clubscheidsrechters door de vereniging worden gesteund. Daarnaast zullen profvoetballers, de helden op het veld, het goede voorbeeld moeten geven.” Jan van Galen zou het liefst zien, dat alle sportparken en -accommodaties cameratoezicht krijgen en er een verschil wordt gemaakt tussen wat onder de openbare orde valt, of het KNVB Tuchtrecht. Terwijl Lammert Mink, vrijwilliger van DIO Oosterwolde een deel van de oplossing vindt in zijn aanpak. “Na de wedstrijd ga ik met goedvinden van de scheidsrechter altijd mee naar de kleedkamer om over de wedstrijd te praten. 98 van de 100 scheidsrechters vinden dat prettig.”

Onafhankelijk van elkaar pleiten Jacco van Dijken, wedstrijdsecretaris senioren SDOO, en Rob Zwinkels, voor de afschaffing van buitenspel. Eerstgenoemde ziet het als een ideale maatregel binnen de B-categorie van het voetbal (“levert veel minder discussie en irritatie op”) en laatstgenoemde verwacht er veel van voor de totale sport (“daarmee wordt het grootste probleem met partijdige scheidsrechters opgelost”). Zwinkels vindt bovendien dat elk duel waarbij een speler in gevaar wordt gebracht, dient te worden afgefloten. “Zoals dit ook in de boeken staat, het is tijd om de spelregels toe te gaan passen.” 

Die regels zijn voor Ruud Geerdinck, speler bij WVHEDW, juist het probleem en wijst terloops op een ander fenomeen: “Regels in het voetbal zijn ruimer te interpreteren dan bijvoorbeeld in het hockey. Bovendien werkt het met scheidsrechters net zoals met leraren op de middelbare school; voor de een had je respect en bij de ander werd het een zooitje.”

Niet nodig vindt Jacques van der Steur. Een voetballer hoort gewoon te luisteren en altijd te zwijgen tegen de scheids: “Protesteren? Direct tien minuten tijdstraf en bij herhaling rood, vanaf de jongste jeugd.”

Wordt vervolgd.

Jan Dirk van der Zee

 

Categorieën

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

(mijn Rotterdamse vader vertelt) Om een beeld te geven hoeveel tijd en moeite het de mensen van voor 1900 tot ongeveer 25 jaar daarna kostte om hun kleren te wassen laat ik nu dat procedé volgen.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Danny Fransen - NLMagazine/Columns- Waar ben je of ben ik bij het verkeerde huis naar binnen geklommen? was de vraag die ik (waarschijnlijk van deze) Valentijns Engel kreeg.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Column door Danny Fransen - NLMagazine, Columns - Werkgevers of opdrachten die allerlei mooie ‘zekerheden’ laten zien; verleidingen noem ik het.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Door Pascal Besselink - NLMagazine, Economie & duurzaamheid - Regelmatig vechten werknemers hun ontslag op staande voet aan. Vaak blijkt ontslag op staande voet geen stand te houden, doordat werkgevers niet de juiste formaliteiten volgen of onvoldoende kunnen aantonen dat er sprake is van een dringende reden om op staande voet te ontslaan. Dat kan grote financiële gevolgen hebben.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine, Economie & Duurzaamheid, sfeer op de werkvloer, betere prestaties - Werkvrienden maken je werk niet alleen leuker, maar ze zorgen er ook voor dat bedrijven beter presteren! Werken met vrienden is ook meer dan alleen maar gezelligheid.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Door Johan de Ruiter, Goudwisselkantoor - NLMagazine, Economie, zilver, zilver en goudprijzen – De zilverprijs zit, in navolging van de records die de goudprijs de afgelopen week, fors in de lift en doorbrak deze week de € 1000 euro per kilogram. Een jaar leden, rond deze tijd, stond de prijs nog onder de € 700,=.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Door Jos de Jong - NLMagazine, wonen, woonbeleid, statushouders, voorrang boven eigen bevolking - Stel je voor: je hebt eindelijk een veilige plek gevonden na een lange en heftige reis, maar je hoort dat je – ondanks je verblijfsvergunning – nauwelijks kans maakt op een woning.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Door Martin Vrijland - NLMagazine/Internationale politiek, Gaza, VIDEO’s - Donald Trump heeft zojuist op zijn Truthsocial een beloning uitgereikt voor iedereen die aan kan tonen dat er ook nog maar 1 Palestijn in Gaza kan blijven wonen.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Foto: Kijk op Bodegraven-Reeuwijk - Door Henri Stolwijk - NLMagazine/Bodegraven/Reeuwijk - Het gemeentebestuur heeft zich aangesloten bij het verzet van diverse gemeenten tegen de verdeling van asielopvangplaatsen over de provincie Zuid-Holland.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Jongeren, hun toekomst en hulp voor maken juiste studiekeuze - NLMagazine/Educatie, loopbaankeuzes, kansengelijkheid, verantwoord ondernemen - Porsche Nederland is een nieuwe landelijke partner van JINC, een non-profitorganisatie die zich inzet voor kinderen en jongeren bij het maken van de juiste studie- en loopbaankeuzes.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine Wetenschap & Techniek - ECP (Platform voor de InformatieSamenleving) organiseert samen met de Nederlandse AI Coalitie en Capgemini een ECP Deelnemersspecial over hoe de bestuurlijke besluitvorming rond AI binnen uw organisatie kan worden versterkt op maandag 28 november in Nieuwspoort Den Haag. Tijdens deze bijeenkomst hoort u meer over de impact van AI op ons dagelijkse leven en werk en hoe AI ons werk en onze werkprocessen zal veranderen.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine Wetenschap en literatuur - Nederland heeft een rijke financiële traditie, die behalve van successen ook bol staat van speculaties, schandalen en schurken. In de 17e en 18e eeuw waren Amsterdamse bankiers de financiers van de wereld. Ze pionierden met nieuwe vormen van geldverstrekking, die nog altijd gangbaar zijn. Crises sloegen toe, banken vielen om, reputaties werden gebroken, speculanten sloegen hun slag of leden zware verliezen.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine/Schipluiden, Op zondag 9 maart kun je je in Op Hodenpijl met Spirit Connection in een meditatief gongbad dompelen en diep ontspannen met planetengongs, kristallen, klankschalen en oceandrums.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Bron: Vintage en TechniekNL - “De beurs voor liefhebbers en verzamelaars van oude technieken” - NLMagazine/Nieuwleusen, Vintage, oude technieken etc - Dé beurs voor verzamelaars en liefhebbers van oude technieken zoals radio's, fonografen, grammofoons, meettoestellen, stoommachines, optische apparatuur, militaire apparatuur en nog veel meer. Maar ook 78 RPM en vinyl grammofoonplaten.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Door Geert Sels - NLMagazine, Lezing - Terwijl de Tweede Wereldoorlog dood en vernieling bracht, vond er onder de radar een gigantische kunstdrainage plaats. Vanuit de bezette gebieden versleepten de nazi’s kunst naar Duitsland om ambitieuze collecties op te zetten. Ook uit België.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Zuid-Limburg op z’n mooist ontdekken | NL Magazine Vakantie - Menig fietser zal zich de uitdagende kilometers van de Mergellandroute heugen. Die glooiende Zuid-Limburgse fietswegen langs prachtige vakwerkboerderijen, groeves en indrukwekkende kastelen.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine Vrije Tijd, Vakantie - Het aantal Nederlanders op Nederlandse vakantieparken is afgelopen voorjaarsvakantie met 38 procent gestegen in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Het gemiddelde Nederlandse vakantiepark had tijdens de voorjaarsvakantie een bezetting van 94 procent. Hiermee zijn alle records gebroken. Vakantie in eigen land lijkt door corona uitgegroeid tot een trend.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NL Magazine Reizen - Van begin juni tot half juli zijn er op Schiphol 38 vluchten aangekomen met een  met het coronavirus besmet persoon, aldus een bevestiging van de Veiligheidsregio Kennemerland aan het Noordhollands Dagblad.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Talenten TeamNL goed voorbereid richting EYOF - NLMagazine, Sport en doping, schone sport - Van 9 tot en met 16 februari vindt in Georgië de wintereditie van het Europees Jeugd Olympisch Festival (EYOF) plaats. Alle Nederlandse deelnemers hebben in aanloop naar het multisport-evenement de e-learning van de Dopingautoriteit gevolgd.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

Met John de Wolf, Gertjan Verbeek en John van Loen - NLMagazine/Bodegraven, Voetbal, entertainment, geld, doping, seks, list en bedrog - Ben jij klaar voor een avond vol onthullingen, humor en pure voetbalpassie? Met voetbaliconen John de Wolf, Gertjan Verbeek en John van Loen beleef je in het Evertshuis een onvergetelijke avond vol scherpe anekdotes en verrassende inzichten.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Dit is een origineel bericht van RUFF Golf - NLMagazine/Utrecht, Sport - Het in het buitenland immens populaire RUFF, dat strijdt voor een inclusievere golfwereld, heeft vandaag de grootste en nieuwste vestiging geopend in The Wall in Utrecht.

Lees meer...

Gebruikerswaardering: 5 / 5

Ster actiefSter actiefSter actiefSter actiefSter actief
 

In Frankrijk minste obesitas – hoe komt dat? - NLMagazine, Lifestyle & Gezondheid, obesitas vs slank – Volgens recente statistieken behoren de Fransen tot de slankste mensen van Europa en zelfs wereldwijd. Dit is opvallend, aangezien de Franse keuken bekend staat om zijn rijke en calorierijke gerechten, zoals kazen, stokbrood, romige sauzen en wijn. Toch ligt het obesitaspercentage in Frankrijk op slechts 10,9%, een stuk lager dan in veel andere westerse landen. Maar wat is het geheim achter het relatief lage gewicht van de Fransen?

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

NLMagazine/Amsterdam, AED, sport, lifestyle & Gezondheid - AED-leverancier Pulse4all hangt deze week haar 1500ste AED op. Dat gebeurt bij EDGE Olympic, aan de Amsterdamse Zuidas. Het is een nieuwe mijlpaal voor het Amsterdamse bedrijf.

Lees meer...

Ster inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactiefSter inactief
 

Door Jos de Jong - NLMagazine, Lifestyle & Gezondheid - ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder) wordt vaak gezien als een neurologische aandoening met kenmerken als onoplettendheid, hyperactiviteit en impulsiviteit. Maar klopt het eigenlijk wel om ADHD hoofdzakelijk te zien als een stoornis?

Lees meer...