NLMagazine, Expositie - In deze expositie staat geld in de Bommelstrips centraal. Ook wordt de rol van geld in het leven van ondernemer Marten Toonder belicht. Hij heeft veel naar geld gesnakt in de vele moeilijke jaren die hij gehad heeft, waarbij hij koppig zijn eigen weg volgde.
In veel verhalen speelt geld een grote rol. Geld wordt erin afgebeeld in de vorm van munten, bankbiljetten, portefeuilles, cheques maar ook in baren goud en sieraden.
De opbrengst van de crowdfunding is voor de bekostiging van het lenen, vervoeren en verzekeren van het expositie materiaal, het maken en drukken van de catalogus. Een belangrijk onderdeel is ook een bijdrage aan de exploitatiekosten van het museum. De 8 euro entree is niet voldoende. We bestaan bijna 4 jaar. Dus het kan! Mede door de crowdfundingacties elk jaar is het museum permanent open.

Zeven Bommelverhalen waarin geld een grote rol speelt zijn in deze expositie uitgelicht. Zij hebben
in de catalogus een toelichting op de inhoud van het verhaal en een afbeelding van een
strook gekregen. Deze stroken zijn in het origineel te bewonderen in het museum.
Een aantal originele stroken uit zeven geselecteerde ‘geld’ verhalen wordt geëxposeerd tijdens deze expositie. Natuurlijk ook een aantal stroken uit het verhaal 'de pasmunt' uit 1965. Welke dit zijn ziet u op de expositie.

Meer informatie
Je kunt ons bereiken via telefoon: 020 233 7019
Ons postadres is: Stichting voordekunst, Winthontstraat 5, 1013 BR Amsterdam










